Zalety okien Fakro

Zalety okien Fakro

Fakro okna, to najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć wybierając okna do swojego poddasza. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to inwestycja na lata i chcesz, aby służyły Ci przez bardzo długi czas i aby pomimo intensywnej eksploatacji wyglądały tak, jak tuż po zamontowaniu. Na korzyść wspomnianej wcześniej firmy przemawia wiele czynników, jednak zanim przejdziemy do wymieniania jej zalet, uszczknijmy odrobinę historii.
Pierwsza myśl o oknach dachowych pojawiła się w głowie małego chłopca podczas zabawy na ciemnym poddaszu. Miało to miejsce już w latach sześćdziesiątych. Ów chłopcem był Ryszard Florek. Jego upór w podążaniu za marzeniami i ciężka praca sprawiły, że w 1991 roku powstała firma Fakro. Już cztery lata później pierwsze partie okien wyruszyły do Holandii i na Słowację. Doskonała jakość i innowacyjne rozwiązania sprawiły, że okna te w zawrotnym tempie zyskały ogromne grono zwolenników w całej Europie. Producenci ani przez chwilę nie osiedli na laurach, nieustannie podążali i podążają nadal za trendami, by móc zaoferować swoim odbiorcom prekursorskie rozwiązania. Dzięki temu dziś firma Fakro może poszczycić się pozycją wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Ich produkty znaleźć można w ponad pięćdziesięciu krajach porozsiewanych po całym świecie. Firma jest obficie nagradzana, do grona nagród, jakie otrzymała należą między innymi: Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Godło Promocyjne Teraz Polska, Wybitny Polski Eksporter, Budowlana Marka Roku 2016, Ekskluzywna Stolarka VIP, Wyróżnienie Jubileuszowe Teraz Polska, Jubileuszowy Orzeł Polskiej Stolarki, Firma Rodzinna Roku 2016, Laureat Top Design Award 2016,
Tytuł Budowlanej Firmy Roku 2015, Tytuł Business Superbrands 2015/2016, Budowlana Marka Roku 2015 i wiele, wiele innych. To tyle jeśli chodzi o historię i nagrody firmy Fakro, przejdźmy zatem do argumentów, które przemawaiją za tym, że Fakro okna to najleszy wybór.
1. Termoizolacyjność. Sięgając po okna dachowe, każdy z nas chce, by były one szczelne i zatrzymywały energię cieplną wewnątrz pomieszczenia. Tak właśnie dzieje się w przypadku okien dachowych Fakro. Montując je możesz przygotować się na niższe rachunki za ogrzewanie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii podczas tworzenia okien. Co więcej, okna te posiadają automatyczne nawiewniki, które umożliwiają świeżemu powietrzu dostep do pomieszczeń, a jednocześnie chronią je przed wychłodzeniem. Duża powierzchnia przeszkolna, którą Fakro okna się charakteryzują, sprawia, że do pokoi dociera zwiększona liczba promieni słonecznych, kótre nie tylko je doświetklają, ale także ogrzewają.
2. Funkcjonalność. Fakro okna zostały wyposażone w liczne systemy, które znacząco zwiększają komfort ich użytkowania. Nie sposób wymienić tu ich wszystkich, ale skupmy się na kilku podstawowych. Z-Wave jest bezprzewodowym systemem radiowym, umożliwiającym komunikację domowych urządzeń elektrycznych, z których tworzy sieć. Można podpiąć pod nią: oświetlenie, termostaty, alarmy, komputery, telefony, klimatyzację, okna, rolety itp. Kolejnym systemem jest automatyczny nawiewnik V40P. Nie tylko zapewnia on dostęp optymalnej dawki świeżego powietrza do poddasza, ale także jest wodoszczelny, a wszelkie pyłki i owady pozostawia na zewnątrz. Dodatkowa uszczelka i system naprowadzania skrzydła sprawia, że Fakro okna dachowe są wyjątkowo szczelne.
3. Bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo to priorytet w każdej sytuacji. Jeśli chodzi o tę kwestię w odniesieniu do okien, to Fakro okna dachowe zostały wzmocnione systemem topSafe, chroni on przed włamaniem. Składają się na niego wzmocniony system mocowania, wyprofilowane zawiasy, metalowe elementy, które wzmacniają ryglowanie i metalowa listwa, która jest w stanie zatrzymać każde włamanie, nawet to z użyciem „specjalistycznych” narzędzi.