Lekkie olejki do włosów – szybki sposób na piękną fryzurę!

Lekkie olejki do włosów – szybki sposób na piękną fryzurę!

Olejki do włosów cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem wśród wielu kobiet, które chcą skutecznie zadbać o swoje włosy. Doskonałym wyborem mogą być także lekkie olejki, które przeznaczone są do nakładania po umyciu włosów. Co warto o nich wiedzieć?
Drogocenne olejki doskonale sprawdzają się w pielęgnacji praktycznie wszystkich typów włosów. Nadają im miękkość, gładkość oraz elastyczność, a także wspaniały blask. W sprzedaży możemy znaleźć obecnie różne rodzaje produktów z olejkami do włosów. To zarówno same oleje, które nakłada się przeważnie na włosy przed myciem, jak również kosmetyki z dodatkiem olejków, które mają olejową strukturę – takie produkty, które nazywane są także lekkimi albo suchymi olejkami, przeważnie nakłada się na włosy po umyciu. Jednym z popularnych olejków przeznaczonych do używania po umyciu włosów są olejki od firmy Kerastase w linii Elixir. To doskonały wybór dla każdego, kto chce zadbać o swoje włosy profesjonalnie!

Olejki Kerastase Elixir – pielęgnacja i stylizacja
Olejki Elixir oferowane przez firmę Kerastase to pełna gama produktów w formie olejków z wygodną w użyciu pompką. Do wyboru mamy między innymi olejek oryginalny – rekomendowany do wszystkich typów włosów, w tym do włosów suchych, a także inne typy olejków, na przykład: do włosów farbowanych, do włosów cienkich i przetłuszczających się oraz do włosów pozbawionych objętości.

Olejki Elixir zawierają starannie skomponowane składniki bazujące na naturalnych olejach. Oleo-Complex to specjalne połączenie różnych typów olejów, w tym arganowego, kukurydzianego, kameliowego i pracaxi, które powodują, że włosy stają się odżywione, miękkie i nabłyszczone. Dodatkowo, olejki Kerastase chronią włosy przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, dlatego zapewniają ich atrakcyjny wygląd na długi czas.

Zalety stosowania lekkich olejków do włosów:
– wzmacniają strukturę osłabionych włosów
– silnie odżywiają włosy
– wygładzają włosy – likwidują puszenie się
– odbijają włosy od nasady
– chronią przed wysokimi temperaturami podczas stylizacji
– chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi

Olejki zatem świetnie nadają się do pielęgnowania i dodatkowo mogą być także używane przy stylizacji włosów, nadając im bardziej atrakcyjny wygląd.

Jak stosować lekkie olejki do włosów?
Korzystanie z lekkich olejków do włosów jest naprawdę bardzo proste. Przed użyciem wstrząsamy olejkiem, aby dobrze wymieszać jego składniki. Następnie nabieramy odpowiednią porcję olejku na dłonie – nie należy przesadzać z jego ilością, ponieważ możemy wtedy doprowadzić do nadmiernego przetłuszczenia fryzury. Dla lepszego rozprowadzenia olejku włosy można także rozczesać grzebieniem. Olejek Kerastase można nakładać zarówno na włosy suche, jak również na włosy wilgotne. Kosmetyku nie należy spłukiwać po nałożeniu. Zatem wtedy, gdy szukasz szybkiego sposobu na nadanie swojej fryzurze atrakcyjnego wyglądu, wybierz profesjonalne olejki Kerastase. Z nimi uzyskanie atrakcyjnego efektu będzie jeszcze łatwiejsze, a Twoja fryzura na pewno będzie wyglądała świetnie bez wysiłku!