Kraty pomostowe i siatki plecione – zastosowanie w codziennym życiu

Kraty pomostowe i siatki plecione – zastosowanie w codziennym życiu

W dwudziestym pierwszym wieku z łatwością możemy zauważyć wzrost nowoczesnego budownictwa dookoła nas. Jest to czas rozwoju przemysłu i najnowocześniejszych technologii. Rozwój technologii wpływa pozytywnie na rozwój przemysłu, który produkować może coraz trwalsze i doskonalsze materiały, które odporne są całkowicie na niekorzystne warunki zewnętrzne.

Wśród tego rodzaju materiałów warto wymienić między innymi: kraty pomostowe , siatki cięto ciągniona, drut ocynkowany, siatkę pleciona, stopnie wema czy kraty zgrzewane. Siatka pleciona to chyba najczęściej kupowany materiał tego typu, bez wątpienia na jej popularność wpływa przede wszystkim duża odporność na wszelkie niekorzystne warunki pogodowe, a także szereg wzorów i kombinacji z których możemy skorzystać wybierając idealną siatkę dla nas. Siatki cięto-ciągnione są stosowane do montowania różnego rodzaju ogrodzeń, bram, czy osłony maszyn i urządzeń, a także elementów wentylacyjnych, kosz i kontenerów, sit i przesiewaczy. Można stworzyć z niej także klatki hodowlane czy kojce, jak więc widać jej zastosowanie jest niezwykle szerokie.

Podobnie szerokie zastosowanie cechuje uwielbiane kraty wema, dlaczego? Otóż ich zastosowanie obejmować może między innymi budowę suwnic, torów, a także budowę elementów zabezpieczających wszelakiego rodzaju kanały i włazy, co chroni wszystkich pieszych przed ewentualnym zagrożeniem. Oczywiście bardzo często z kraty tej buduje się różnego rodzaju i wysokości schody proste i strome, dzięki czemu z łatwością przemieszczać się możemy w górę i w dół na różnych wysokościach. Mniej znane zastosowanie tego rodzaju materiału to natomiast wszelkiego rodzaju podesty, sceny, wybiegi czy scenografie, a także elementy elewacji budynków. Jak więc widać zastosowanie tego rodzaju materiału metalowego jest niezwykle bogate i wymaga jedynie naszej twórczej wizji, aby producenci wiedzieli, jakiego rodzaju materiału dokładnie potrzebujemy. Często bowiem materiały tego rodzaju zostają wykorzystywane do produkcji mniejszych rozmiarów dodatków, jak na przykład półek, ławek, czy też stolików zarówno ogrodowych jak i domowych.