Kości, przysmaki, karma – jak dobrze żywić pupila

Kości, przysmaki, karma – jak dobrze żywić pupila

Posiadanie czworonoga w domu wiąże się z odpowiedzialnością, ale także z przyjemnością. Warto mieć świadomość tego, że każdy pies powinien dobrze się odżywiać, ponieważ jego dieta – podobnie jak dieta człowieka – musi być odpowiednio zbilansowana. Dziś na rynku można znaleźć naprawdę sporo pokarmów dla zwierząt, jednak nie każde są rzeczywiście godne naszego zainteresowania. Przysmaki dla psów mogą bowiem zawierać odpowiednie witaminy pozwalające na właściwy rozwój, jednak niektóre pokarmy są z kolei nasączone szkodliwą chemią, bez której producenci nie wyobrażają sobie tworzenia karmy dla zwierząt. Warto sprawdzać skład pokarmów kupowanych naszym pupilom i oczywiście wybierać te produkty, które spełniają nasze wymagania pod względem zawartości. Gdzie zatem szukać takich produktów oraz czym kierować się przy wyborze? Okazuje się, że dzisiaj mamy do wyboru dość dużo wygodnych rozwiązań, z których z pewnością warto mając zwierzaka – na przykład psa – zawsze korzystać.

Kości dla psa – nowoczesne przysmaki

Coraz częściej na rynku pojawiają się coraz to bardziej innowacyjne przysmaki nie tylko dla psów, ale także dla kotów oraz dla innych zwierząt domowych. Na stronie internetowej każdego sklepu zoologicznego znajdującego się w sieci można znaleźć spis przynajmniej kilku przysmaków, które w ostatnim czasie rzeczywiście budzą zainteresowanie właścicieli psów. Najlepszymi przysmakami dla czworonogów – co bardzo interesujące – okazują się być bowiem produkty wyglądające jak zwykłe kości. W rzeczywistości przekąska może być przez psa całkowicie zjedzona, a co więcej dostępna jest w wielu smakach. Niektóre przysmaki zostały ponadto owinięte wysuszonym mięsem, na przykład o smaku kurczaka. Warto sprawdzać różne opcje po to, by dowiedzieć się, które przysmaki psy lubią najbardziej. Wbrew pozorom nie jest bowiem tak, że pies zje wszystko, co zostanie mu podsunięte pod mokry nos.

Przysmaki przydają się podczas tresury

Choć wydaje się, że wiele osób kupuje wspomniane przysmaki bezinteresownie, coraz częściej właściciele czworonogów próbują przysmakami nagrodzić swojego zwierzaka podczas zajęć z tresury. Każdy właściciel chciałby, żeby jego pupil już jako kilkumiesięczny zwierzak zaczął reagować na komendy, chociażby te najbardziej podstawowe. Niestety nierzadko okazuje się, że tresura wydaje się o wiele bardziej trudna, niż na początku właścicielowi mogło się wydawać. Okazuje się jednak, że przysmaki mogą znacznie poprawić współpracę panującą między psiakiem a właścicielem. Co więcej, nagroda w postaci ulubionego smakołyku powinna być stosowana także w innych przypadkach. Niestety w tym przypadku pies przypomina czasem rozkapryszone dziecko, a jedyną metodą na kontrolę jego zachowania jest stosowanie się do tak zwanej zasady kija i marchewki. Jeśli pupil jest grzeczny, nagradzamy go marchewką. Jeśli nie, zostaje w zanadrzu kij. Należy jednak pamiętać o tym, by karcić zwierzę, ale nie wyrządzać mu krzywdy. Nawet najmniejsza przemoc wobec zwierzęcia jest bowiem niedozwolona i może grozić nawet pozbawieniem wolności lub chociażby wysoką grzywną.

Karma sucha – wady i zalety

sklep zoologicznyNa rynku można dziś znaleźć bardzo dużo karm dla zwierząt, Wybór, jeśli chodzi o psy jest wyjątkowo zróżnicowany i godny uwagi właścicieli. Najlepiej zamawiać suchą karmę w internecie, ponieważ zazwyczaj kupując tego typu produkty od razu chcemy nabyć większą ilość. Dostawa do domu jest w takich przypadkach wygodna i nie sprawia żadnego problemu. Warto znaleźć taki sklep, który znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania, ponieważ wtedy dostawa przybywa do naszego domu najczęściej już kolejnego dnia. Nie należy również zapominać o zapłacie, którą zazwyczaj uiszcza się z góry. Niekiedy istnieje również opcja płatności przy odbiorze. W takich przypadkach warto pamiętać o tym, by mieć przy sobie gotówkę.

Karma mokra – dlaczego zwierzęta tak ją lubią

Z reguły czworonożne zwierzaki – zarówno koty, jak i psy – uwielbiają mokrą karmę. Przede wszystkim ma ona o wiele bardziej efektywny zapach, dlatego zwierzaki będące nawet na drugim końcu domu wyczują zapach otwieranej puszki. Co ciekawe, inaczej jest w przypadku karmy suchej – w tym przypadku zwierzaki reagują raczej na specyficzny dźwięk dochodzący z kuchni podczas otwierania paczki i przesypywania karmy do miski naszego zwierzaka. Jeśli chodzi o karmę mokrą, wybór jest podobnie zróżnicowany jak w przypadku karmy suchej. Warto jednak pamiętać, że po otwarciu należy zużyć całą puszkę czy saszetkę w krótkim czasie, ponieważ takie produkty szybko się psują. Data ważności na opakowaniu jest nieco dłuższa, jeśli nie otwieramy karmy i przetrzymujemy ją w suchym pomieszczeniu.

Kupowanie różnorodnych smakołyków zwierzakom świadczy o tym, że naprawdę właściciele starają się zadbać o swoich podopiecznych. Warto kierować się w takich przypadkach nie tylko ceną, ale także składem, o którym można przeczytać na przykład na opakowaniu. Cenne informacje znajdziemy również w sieci internetowej, na przykład na stronach poświęconych zwierzakom domowym lub na blogach, które nierzadko prowadzą miłośnicy psów, kotów oraz innych zwierząt domowych. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że odpowiednia dieta wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie zwierzaka. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zwrócić się do weterynarza, który posiada odpowiednią wiedze i chętnie podczas wizyty rozwieje wszystkie wątpliwości właściciela,